فروشگاه اینترنتی چیکالا | خرید آنلاین در چی کالا
فروشگاه اینترنتی چیکالا | خرید آنلاین در چی کالا

قوانین بازگشت کالا در چیکالا


توجه : مشتریان عزیز توجه داشته باشند که قبل از خرید هر محصول تحقیقات کافی در زمینه کارایی ، نظرات کاربران استفاده کننده و ... به عمل آورند و کالای خود را بعد از تحقیقات کافی انتخاب نمایند و به طول کامل از نقات ضعف و قوت دستگاه و یا محصولی که خریداری می کنند اطمینان حاصل نموده و با آگاهی از این شرایط خرید نمایند.

مشتریان عزیز توجه داشته باشند : امکان مرجوع نمودن سفارشات و کالای دریافتی از وبسایت چیکالا تا ۲ روز بعد از دریافت کالا ( ۴۸ ساعت ) ممکن بوده و درصورتی که زمان بیشتر از زمان مذکور سپری شود درخواست مرجوعی کالاها معتبر نبوده و مجموعه چیکالا وظیفه و مسئولیتی در قبال بررسی درخواست آن مشتری و قبول درخواست مرجوعی نخواهد داشت.

مشتریانی عزیزی که اقدام به ثبت سفارش نموده و سفارش خود را دریافت نموده اند ، درخواست مرجوعی آن ها در یکی از حالت های زیر قابل بررسی می باشد.

1. در حالتی که محصول دریافتی شما با محصول داخل وبسایت چیکالا تفاوت داشته باشد


قبل از هرگونه بازکردن جعبه کالا ،‌کندن نایلون نگه دارنده ، برچسب پلمپ و ... و بدون تغییر در ظاهر کالای دریافتی با چیکالا تماس حاصل نموده و مراتب را گزارش دهید. در این حالت تیم پشتیبانی چیکالا طی فرایندی مراتب را بررسی نموده و اقدامات بعدی در این باره به اطلاع شما خواهد رسید. در صورتی که صحت ادعای کاربر محرز شود، چیکالا درخواست مرجوعی را قبول نموده و تمام هزینه های ارسال و برگشت و .. سفارش را به عهده خواهد گرفت.

2. اشکال فیزیکی


در صورتی که پس از باز نمودن کالا اشکال فیزیکی، خط و خش ، انقضای تاریخ مصرف، شکستگی، سوراخ غیر معمول و پارگی و موارد از این دست ، در کالا وجود داشته باشد، به وسیله ی تماس با ما در چیکالا مراتب را گزارش داده و هیچ گونه عملی در جهت تعمیر کالا انجام ندهید. مراتب اشکال فیزیکی کالای شما توسط تیم پشتیبانی چیکالا بررسی خواهد شد و اقدامات بعدی در مورد سفارش به اطلاع مشتری خواهد رسید. درصورتی که صحت ادعای کاربر در این مورد محرز شود، چیکالا تمام هزینه های ارسال و برگشت و.. سفارش را به عهده خواهد گرفت. توجه داشته باشید که : چیکالا قبل از ارسال هر سفارش عکس ها و تستهایی از سفارش تهیه نموده و آن ها در آرشیو اطلاعاتی خود بایگانی خواهد کرد و در صورتی که محرز شود کاربر به عمد تغییرات و یا تعمیراتی در کالا انجام داده و یا کالا بعد از دریافت توسط کاربر صدمه دیده (‌ به عمد یا غیر عمد ) ، در این صورت مجموعه چیکالا حق دارد در خصوص ادعای کاربر مذکور دعوی شکایت کرده و مراتب را جهت بررسی در اختیار مراجع قضایی قرار دهد.

3. درصورتی که کاربر بخواهد کالای دریافتی را به دلیلی غیر از دلایل بالا مرجوع نماید:


در صورتی که کالای کاربر در هر کدام از شرایط بیان شده در بالا صدق نکند و کاربر قصد مرجوع نمودن کالا را به دلایل شخصی خود داشته باشد ، مشتری می تواند در خواست خود را با این مجموعه در میان بگذارد.تیم بررسی چیکالا پس از بررسی و بازبینی عکس ها و مستندات ارائه شده کابر، فقط در صورتی درخواست مرجوع نمودن کالا را قبول خواهد نمود که هیچ گونه تغییر در محتویات، تغییر در ظاهر، تغییر در اقلام همراه، ایجاد تغییر ظاهری اعم از خط و خراش و ... ، هرگونه استفاده از کالا،پاره نمودن جعبه یا نایلون نگه دارنده، باز نمودن پیچ ها یا تاسیسات مکانیکی وسیله و دستکاری داخلی کالا و ... توسط مشتری صورت نگرفته باشد. در این صورت نصف هزینه ارسال و بازگشت کالا به مجموعه چیکالا برعهده مشتری خواهد بود و نصف دیگر آن را مجموعه چیکالا به پاس احترام به تغییر انتخاب مشتری تقبل خواهد نمود.
در موارد غیر از موارد بالا، چیکالا هیچ گونه تعهدی در قبال مرجوع نمودن کالای شما و بازپرداخت هزینه ی آن به عهده ندارد و در صورتی که مشتری دلیل موجه بازگشتی غیر از موارد بالا داشته باشد، چیکالا این مورد را بررسی خواهد نمود و در صورت امکان اقدامات لازم برای مرجوع نمودن کالا را اجرا خواهد کرد.

به طور کلی برای هریک از کالاهای وبسایت چیکالا در صفحه ی خرید خود و در پنجره مربوط به افزودن به سبد خرید، ضمانت های قرارداده شده برای آن محصول نمایش داده شده است. در صورتی که محصول شما هر یک از ضمانت های گفته شده را نقض کند، مجموعه چیکالا در برابر آن مسئول خواهد بود. و فرایند احراز اشکال بوجود آمده را بررسی خواهد نمود ، در صورتی که محرز شود کالای شما ضمانت های گفته شده را نقض میکند، و این کالا توسط مشتری مورد تعمیر و یا تغییر قرار نگرفته است،مجموعه چیکالا هزینه های ارسال و برگشت کالا و همچنین هزینه ی خود کالا را برعهده خواهد گرفت ، و سعی دارد هزینه ای متوجه مشتری عزیز نگردد.
هدف ما رضایت شماست.